Białe szaleństwo w nie mniej Białym Dunajcu

Białe szaleństwo jest jakoby wpisane w samą nazwę tej podhalańskiej miejscowości. W okolicy znajdziemy pod dostatkiem tras zjazdowych i biegowych, a do tego mniej obleganych, niż te położone w pobliżu niedalekiego Zakopanego (szczegóły). Ta atmosfera jest jakby mniej kiczowata niż w stolicy polskich Tatr. Jest spokojniej, co wielu narciarzy może zachęcić do przyjazdu właśnie tutaj (inną narciarską destynację opisywaliśmy tutaj).

Biały Dunajec, wraz z pobliskimi Gliczarowem Górnym i Dolnym, oferują 3 wyciągi i 3 trasy zjazdowe. Stoki te, jak i cała okolica, to oaza spokoju, raczej nigdy nie ma tu wielkich tłumów, za to warunki śniegowe bardzo często są co najmniej dobre. Najbardziej znanym stokiem jest ten należący do ośrodka narciarskiego Tokoland w samym Białym Dunajcu. Jest on oświetlony, także umożliwia jazdę do późnych godzin wieczornych. Oczywiście w przypadku braku odpowiedniej pokrywy śnieżnej, wszystkie stoki w okolicy są sztucznie naśnieżane i ratrakowane, więc zawsze są gotowe do przyjęcia narciarzy. Dość łagodne trasy, bez tłumów ludzi i dobrze przygotowane. Dodatkowo możemy tu wypożyczyć sprzęt narciarski, wynająć zajęcia w szkółce narciarskiej lub poprosić o pomoc instruktora, który podszkoli nas w czasie indywidualnych lekcji. To ostatnie polecamy szczególnie tym osobom, które chcą znacząco podnieść swój poziom umiejętności, a przy tym mają wiele złych nawyków, które przyswoili podczas samodzielnej nauki.

Oczywiste jest to, że jeżeli chodzi o noclegi (www), Biały Dunajec zaspokoi każde gusta. Możemy skorzystać z licznych pensjonatów czy kwater prywatnych, gdzie gościnni górale przywitają nas z otwartymi ramionami. Nie znajdziemy tu jednak wielkich hotelowych molochów, jak chociażby ośrodek Hyrne w Zakopanem. Dzięki temu atmosfera Białego Dunajca i okolicznych miejscowości z tej gminy jest znacznie bardziej kameralna i spokojna.

Biały Dunajec to idealne miejsce na spędzenie narciarskiego urlopu w nieco spokojniejszym wydaniu. Ciekawa oferta dobrze przygotowanych tras narciarskich, baza noclegowa oparta o kameralne obiekty i gościnni górale kultywujący lokalne tradycje, to wszystko, co powinno zachęcić do przyjazdu turystów, lubiących taką formę spędzania wolnego czasu. Do tego położenie przy popularnej Zakopiance ułatwi nam dojazd samochodem, nawet w szczycie sezonu.

4 komentarzy

  1. W Białym Dunajcu super! Noclegi, jedzonko regionalne ale dla mnie atrakcją były saneczki, narty to sport nie dla mnie 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>