Okolice Korbielowa

Korbielów jest niewielką miejscowością, która leży u stóp Pilska w Beskidzie Żywieckim. Jej popularność sprawia, że co roku jest chętnie odwiedzana przez turystów niezależnie od pory roku. Tłoczno bywa tu zarówno w lecie jak i zimową porą. Nieważne czy to lipiec czy grudzień, w Korbielowie czeka na ciebie moc atrakcji, które sprawią że z pewnością nie będziesz się nudzić. W Korbielowie działa doskonale zorganizowana baza noclegowa. Każdy turysta, niezależnie od preferencji znajdzie tu nocleg dla siebie, choć przeważają nieduże pensjonaty i kwatery prywatne [poszukaj na meteor-turystyka.pl]. Jeżeli zależy ci na cięciu kosztów podczas wyjazdu, bo przyjąłeś założenie, że ma to być podróż niskobudżetowa, to wybierz nocleg w lokalu oddalonym od ścisłego centrum miejscowości. Jeżeli zatrzymasz się gdzieś na obrzeżach Korbielowa, to wartością dodaną do twojego wyjazdu będzie z pewnością cisza i spokój jakie znajdziesz w okolicy odrobinę oddalonej od centrum, w którym zwłaszcza wieczorami jest głośno od bawiących się doskonale turystów. Jeżeli jedziesz w ciemno i nie masz wcześniej zarezerwowanego noclegu, to przejeżdżając przez Żywiec zatrzymaj się w lokalnej informacji turystycznej. 

Co ciekawego można w Korbielowie robić latem? Prawdziwy raj znajdą tutaj miłośnicy pieszych wycieczek górskich. Okoliczne szczyty zachęcają do codziennych wędrówek przepięknymi widokami rozciągającymi się z nich. Beskid Żywiecki to dość łagodne pasmo górskie i aby po nim wędrować nie trzeba mieć nie wiadomo jak dobrej kondycji. Oczywiście jakakolwiek wcześniejsza zaprawa się przyda, aby nie wyjść na wierzchołek góry totalnie zziajanym. Pomimo, iż w okolicy Korbielowa znajdują się łagodne wzniesienia, to potęgi gór nigdy nie można lekceważyć. Co prawda szansa na to że wędrując górskim szlakiem w okolicy wpadniemy w przepaść jest bliska zeru, ale podczas nagłego załamania pogody, gdy widoczność bardzo się ograniczy, możemy zgubić drogę. Równie niebezpieczne co zabłądzenie w obcym terenie są wyładowania atmosferyczne. Jeżeli usłyszysz że zbliża się burza, czym prędzej uciekaj w dolinę do miasteczka lub do schroniska, jeżeli takie znajduje się w najbliższej okolicy. Pod żadnym pozorem nie szukaj schronienia pod koronami drzew – może się to skończyć tragicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>