Pustynny krajobraz w Łebie

Łeba to nadmorska miejscowość, która od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Piękna osada rybacka ma dostęp do wody z trzech stron: do Morza Bałtyckiego, Jeziora Łebsko i Jeziora Sarbsko. Charakterystycznym miejscem jest także Słowiński Park Narodowy, w którym znajdziemy ruchome wydmy. Wszystko to sprawia, że to popularne letnisko, gdzie co roku gromadzi się masa turystów.

Oferta noclegowa w Łebie – tutaj – rozwija się z roku na roku, otwierają się nowe hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, stare zaś podążając za duchem czasu, dostosowują się do wymagań turystów. Morze Bałtyckie zachwyca swoim pięknem każdego, Łeba posiada kilkukilometrowy dostęp do morza i przepięknej piaszczystej plaży, jej szerokość i walory estetyczne doceniają przybyli tu wczasowicze.

Plaża podzielona jest na 3 części, pierwsza o nazwie A – jest strzeżona i najłatwiej się do niej dostać idąc do końca ulicą Wojska Polskiego lub Sosnową. Plaża wyposażona jest w szeroką infrastrukturę, znajdziemy tu mnóstwo restauracji, kawiarni, smażalni ryb i sklepów. Plaża C – znajduje się tuż za A, jest mniej uczęszczana, ze względu na mniej rozwiniętą infrastrukturę, to jednak sprawia, że jest bardziej kameralna i spokojniejsza. Plaża B – również jest strzeżona, tuż przed plażą znajduje się parking, co jest jej wielką zaletą. Miejsce to jest dostosowane dla dzieci, znajdują się tu zjeżdżalnie, place zabaw, trampoliny i boisko do siatkówki.

Na wielką uwagę zasługuje Słowiński Park Narodowy, który został wpisany na Listę Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery, zachowana dziewicza przyroda charakterystyczna dla wybrzeża sprawia, że odpoczynek w tym miejscu przychodzi łatwo i przyjemnie. Tutaj też znajdują się wydmy ruchome, które tworzą pustynny krajobraz, zjawisko to jest dość rzadkie w przyrodzie, dlatego miejsce to jest często odwiedzane przez turystów.

W centrum miasta znajduje się zakątek, który warto odwiedzić, otoczony lasem, Czarny Stawek zwany też łabędzim, to doskonałe miejsce na popołudniowy spacer, możemy tu podziwiać, jak żyją i jak gniazdują przepiękne ptaki, jakimi są łabędzie. Noclegi w każdej postaci przyjmują masę turystów, dzięki okolicznej przyrodzie, malowniczym krajobrazom rozwija się turystyka i infrastruktura miasta. Wielkim atutem tego miejsca jest doskonale zachowana przyroda charakterystyczna dla wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>