Siedlce – okazja do zwiedzania imponujących zabytków

Siedlce to doskonałe miejsce do zwiedzania imponujących budynków i spędzania czasu w rodzinnym gronie. Przedstawiane miasto ma bogatą bazę kwater, która jest w stanie zapewnić nocleg ogromnej ilości turystów. Możemy do niej zaliczyć hotele, apartamenty czy też prywatne mieszkania lub domki do wynajęcia. Po przyjeździe do Siedlec powinniśmy udać się do zabytkowej hali targowej, która znajduje się w tym samym miejscu od ponad 100 lat, ponieważ budowlę ukończono w 1908 roku.

Początkowo przy ulicy Puławskiego znajdowała się stajnia mieszcząca się nieopodal znanego kompleksu więziennego. Po zlikwidowaniu stajni budynek odnowiono z zachowaniem pewnych akcentów świadczących o starej zabudowie. Ten długi budynek jest wykonany z nietynkowanej, pięknie prezentującej się ceramicznej cegły. Dzisiaj możemy odwiedzić tam sieciowy sklep oraz oryginalnie prezentujący się browar będący restauracją. „Brofaktura” jest często odwiedzanym w Siedlcach miejscem.

Korzystając z wyjazdu warto także odwiedzić Pomnik Tadeusza Kościuszki, który jest jednym z kilkudziesięciu pomników historycznych w Siedlcach. Kolejnym miejscem do którego polecamy wybrać się jest kościół garnizonowy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Funkcjonujący dawniej jako cerkiew jest dzisiaj najbardziej rozpoznawalnym obiektem w Siedlcach. Mieści się na Placu Tysiąclecia, co umożliwia w łatwy i szybki sposób zwiedzenie całego zabytku. Kościół odrestaurowano w 1933 roku. Przebudowa kościoła polegała na nadaniu mu całkowicie innego wyglądu w stylu modernistycznym. Niestety kościoła nie udało się dodać do rejestru zabytków. Mimo tego dla wszystkich mieszkańców jest on kluczowym budynkiem w Siedlcach i miejscowym zabytkiem. Wybierając miejsce noclegowe należy zwrócić uwagę na lokalizację, ponieważ dobrym pomysłem jest wynajęcie czegoś w centralnej części miasta. Możemy wtedy spacerować i zwiedzać jednocześnie. Z kolei nocleg w bardziej odległych okolicach niż centrum będzie tańszą opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>