Sportowe atrakcje nie tylko na wakacje – Wysowa-Zdrój

W Wysowej-Zdroju bardzo dużym powodzeniem cieszą się różnego typu atrakcje sportowe. Oprócz narciarstwa biegowego, wycieczek rowerowych czy pieszych, zyskują popularność również inne sporty.

Wysowa-Zdrój [info na http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Wysowa-Zdroj;3999078.html] znana jest ze wspaniałych basenów. Jest tu park wodny z jacuzzi, basenem rehabilitacyjnym, basenem dla dzieci czy wieloma innymi. Możemy również wybrać się z całą rodziną na korty tenisowe, na których pod czujnym okiem instruktora każdy może nauczyć się grać w tenisa ziemnego czy też rozegrać rodzinny mecz.

Kolejną formą aktywnego spędzania czasu jest w Wysowej trasa biegowa, która jako jedna z pierwszych została doskonale oznakowana i oświetlona. Trasa zaczyna się od „Pijalni Wód”, następnie biegnie przez park do drogi asfaltowej. Dalej poprowadzi ona niedaleko sanatoriów, koło „Instytutu Zdrowia Człowieka” i kończy na pobliskim parkingu.
Dla wielbicieli koni wspaniałą rozrywką będą konne przejażdżki. Wysowa-Zdrój i cały Beskid Niski to dobre miejsce do turystyki konnej. Odnajdą się tu zarówno początkujący, jak również bardziej zaawansowane osoby, które przebyły już konno wiele ścieżek.

Kolejną wspaniałą atrakcją jest „Ścieżka Przyrodnicza”. Jest ona fragmentem zielonego szlaku turystycznego w Wysowej-Zdroju. Ścieżka ma 3 kilometry i 12 tablic edukacyjnych. Na nich opisane są ptaki, zwierzęta i rośliny, które tu występują. Znajdziemy tutaj także bobry, które na tym terenie mają istny raj. Na pobliskim potoku utworzono jeziorko jako ujęcie wody pitnej dla Wysowej.

Po takim dniu, który z pewnością będzie pełny wrażeń, warto udać się na zasłużony nocleg [info na ]. Plusem jest fakt, że w wielu obiektach agroturystycznych znajdziemy pyszne potrawy kuchni polskiej, które możemy zamówić sobie do pokoju. Z takimi udogodnieniami, w Wysowej z pewnością każdy odpocznie! Osobom szukającym miejsca pośród przyrody i natury polecamy wczasy w Borach Tucholskich [info na http://www.familion.pl/dzikie-ostepy-borow-tucholskich-41/], które nas zachwyciły swoim pięknem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>