Zamość również dla sportowców

Mówiąc o Zamościu trudno jest go skojarzyć ze sportem. Naszym oczom ukazują się raczej cenne zabytki i dzieła architektoniczne niż obiekty sportowe. Jednak Zamość jest miastem wielu kultur, wielu możliwości i dyscyplin, dlatego znalazło się w nim również miejsce na sport. Może nie tak wyrafinowany jak w innych polskich miastach, jednak również stojący na wysokim poziomie. Obecnie mamy modę na sport, szczupłą sylwetkę i zdrowy tryb życia. Baza noclegowa miasta również to uwzględnia, aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej osób. Coraz częściej hotele, motele, pensjonaty i noclegi w Zamościu mają w swoim wyposażeniu małe siłownie, baseny czy sprzęt do domowych i nieskomplikowanych ćwiczeń – moda pociąga za sobą inwestycje.

Miasto dysponuje kilkoma dużymi obiektami, takimi jak Ośrodek Sportu i Rekreacji, który znajduje się niedaleko Starego Miasta. Jest tam stadion z bieżnią – to tu mają miejsce mecze jednego z zamojskich klubów piłkarskich Hetman Zamość. Jest tu również duża hala sportowa, w której odbywają się zawody w piłkę halową. Dla fanów bardziej niszowych i wysublimowanych sportów jest również strzelnica łucznicza oraz siłownia. Jakiś czas temu znajdowały się tutaj również baseny kryte, które jednak zostały zastąpione boiskami sportowymi – obiekt ma również kort tenisowy. Fani basenów nie będą jednak zawiedzeni, bowiem planowana jest budowa nowych basenów oraz boiska. Miasto obfituje również w korty tenisowe – są tutaj nawet kluby tego sportu. Przy parku znajduje się klub o nazwie Return, a przy ulicy Królowej Jadwigi jest ośrodek o nazwie Duet – oba prowadzą profesjonalne szkolenia dla młodzieży oraz oferują obiekty i boiska do rekreacyjnego uprawiania tego sportu. Kluby biorą udział w zawodach ogólnopolskich. W ośrodku Duet znajduje się niewielki basen i kryta pływalnia. Jest tu pełnowymiarowy basen sportowy, który ma 25 metrów długości. Dodatkowo w okresie letnim można skorzystać z kąpieliska zamojskiego, w którym można wypożyczyć sprzęt i być przeszkolonym przez profesjonalnych instruktorów. Dla młodzieży miasto stworzyło skate parki, które znajdują się w pobliżu osiedli. Jest to dobra inicjatywa, dzięki której młodzież uprawia aktywność fizyczną, a nie siedzi wśród ścian miejskiego bloku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>